Головне із засідання Кабміну: візит радикалів та запровадження освітнього омбудсмена

Чимало уваги на урядовому засідання приділили і скандалу щодо неякісного ЗНО з англійської мови

Введення посади освітнього омбудсмена ініціює Міністерство освіти України. Про це інформувала профільний міністр Лілія Гриневич на засіданні Кабінету Міністрів. Що ще цікавого відбулося на засіданні уряду – чув кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Із візитом на засідання Кабінету Міністрів у повному складі прийшли народні депутати із фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Вимагали відставки заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського. Причина – нещодавній скандал зі словами урядовця. Виступаючи 2-го червня на засіданні Рахункової палати, заступник міністра на закид щодо неефективності використання грошей на лікування онкохворих українців закордоном відповів: "Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів".

Службовець вже вибачився за ці слова, а у МОЗ заявили, що вони були вирвані з контексту. Своєю чергою, Гройсман зазначив, що чиновники мають контролювати свої слова. Утім якісь рішення щодо ситуації ухвалюватимуться лише після уважного вивчення інциденту.

"Я за те, щоб покарати людину, якщо вона дійсно це сказала. Щоб покарання було жорстким, сказав би навіть – жорстоким. Але для цього ми всі повинні пересвідчитися, що він саме це сказав. І слава Богу, що є аудіо запис, який я в понеділок для розслідування направив в комісію вищого корпусу. Завтра на мою вимогу відбудеться це засідання", – наголосив прем'єр.

Також чимало уваги на засіданні уряду було присвячено освіті. Профільний міністр Лілія Гриневич повідомила, що відомство ініціює введення посади омбудсмена з освітнього питання. Це буде інститут із захисту прав абітурієнтів, студентів, їхніх батьків – моніторитиме порушення прав на освіту. Крім того, Гриневич запросила українців з ОРДЛО та Криму вступати до вітчизняних вузів – без написання ЗНО.

Чимало уваги міністр приділила скандалу щодо неякісного ЗНО з англійської мови: "Якщо ми подивимося на тестування, що пройшли. Найбільше апеляційних скарг – 65 із 83 тис. 990 – маємо з англійської мови. Претензії було на аудіювання". Варто уточнити, що ці скарги були написані під час написання іспиту. Були й інші – але їх склали вже після проведення ЗНО, тож за правилами вони не враховуються. Втім їх обіцяли взяти до уваги.

 

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
Порошенко розраховує, що Антикорупційний суд запрацює вже 2018 року

Гройсман порівняв приватизацію у 1990-х та в сучасній Україні

Засідання Кабінету Міністрів – відео

Порошенко: У часи протистояння від професійності журналістів залежить наближення перемоги

Кабмін піде у відставку, якщо голосування про Антикорупційний суд не відбудеться – експерт

У кожного свої повноваження: в БПП відреагували на заяву Гройсмана піти у відставку

"БлогПост": чому посварилися Володимир Гройсман та Олександр Данилюк