Абітурієнти пишуть скарги на ЗНО з англійської
Абітурієнти пишуть скарги на ЗНО з англійської 5 канал

"Узагалі незрозуміло, яка це мова": чому ЗНО з англійської спричинило скандал

Навіть випускники школи із поглибленим вивченням англійської кажуть, що якість начитування була жахливою. А от у Центрі оцінювання якості освіти заявили – підстав сумніватися в аудіюванні нема

Скандал із зовнішнім незалежним оцінюванням. Абітурієнти, які минулої п'ятниці, 1-го червня, брали участь у тестуванні з англійської мови, масово нарікають на аудіювання. Кажуть, якість начитування була настільки жахливою, що навіть добре підготовлені учні мали проблеми з текстами. А от у Центрі оцінювання якості освіти запевняють – у них все добре, підстав сумніватися в якості немає.

Від самого ранку біля філії Центру оцінювання якості освіти у Дніпрі – з півтора десятка вчорашніх школярів. 1-го червня вони всі брали участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з англійської мови. Тепер же – пишуть скарги на одну з його частин – аудіювання, тобто сприйняття тексту на слух.

Випускник школи із поглибленим вивченням англійської Данило Бобильов каже, що якість начитування, яке їм довелося слухати, була жахливою: "Було незрозуміло, якою мовою взагалі люди говорять. Навіть з нашою базою, де ми спілкувалися з людьми з різних країн – приїжджали люди з Америки, Англії, і ми з ними нормально спілкувалися – це було жахливим потрясінням".

Такі заяви учасники тестування у понеділок масово писали в усіх дев'яти регіональних представництвах Центру оцінювання якості освіти по всій країні. Скарги обіцяють взяти до уваги. Але наголошують: їх слід було писати під час самого оцінювання, а не після. І запевняють: підстав сумніватися в якості самого аудіювання – немає.

"Цього року ми залучили людей, які є носіями мови, в цьому разі – англійської. Це люди, які люб'язно погодилися співпрацювати з нами на волонтерських засадах, переважно громадяни США, Канади й інших англомовних країн", – запевняє начальник відділу ЦОЯО Андрій Панченков.

Та й записували їхні голоси на відповідній апаратурі в студії, яку спеціально створили торік для дебютного аудіювання. До тестів, які підготував центр оцінювання, не мають претензій і в Міністерстві освіти. Але директор ЦОЯО Вадим Карандій уточнює: "Окремі проблеми були, є 65 заяв. Тому не потрібно виключати, що хтось із цих учасників все-таки піде на додаткову сесію, якщо в них буде таке бажання".

Результати тестування з англійської мови очікують до кінця тижня. А додаткову сесію, за потреби, для абітурієнтів обіцяють провести у липні.

Петро Троць, Наталія Світлова, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
В гостях у короля, прем'єра та глави Конгресу: яким був триденний візит Порошенка до Іспанії
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": голова Українського Оскарівського Комітету Алік Шпилюк в ефірі "5 каналу"
Loading...