Історична дата у квадраті: Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд

Президент переконаний, що Вищий антикорупційний суд вдасться створити цього року

Президент Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд. Церемонія офіційного підписання відбулася під час зустрічі глави держави зі слухачами Академії лідерства, повідомляє "Укрінформ".

"Сьогодні, 11 червня – історичний день. Історичний тому, що "безвіз" (перша річниця запровадження – 5.ua). Для мене особисто це дуже важливо, бо це ще й день народження батька. А історичний тому, що це ключова віха завершення створення незалежної антикорупційної інфраструктури", – зазначив Президент перед підписання закону.

Водночас він наголосив, що ухвалення і підписання закону є не кінцем роботи, а лише її початком зі створення незалежного Антикорупційного суду.

Як повідомляв 5.UA, 9 червня голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про Антикорупційний суд, ухвалений парламентом 7 червня. Закон "Про Вищий антикорупційний суд" визначає засади організації та діяльності ВАС як вищого спеціалізованого суду в системі судоустрою, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їхньої діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Положення закону погоджені з МВФ і Венеціанською комісією та надають право голосу міжнародним експертам у доборі антикорупційних суддів. Президент переконаний, що Вищий антикорупційний суд вдасться створити цього року.

Попередній матеріал
На українсько-російському кордоні застрягли понад 800 вантажівок
Наступний матеріал
Усунути будь-які перешкоди: Порошенко розповів про перші кроки до створення Антикорупційного суду