Верховна Рада проголосувала за законопроект про Антикорупційний суд, створення якого було умовою МВФ для отримання останнього траншу Україною. "В нас не виконані всі умови: ціни на газ не підвищені, ринку землі немає", – нагадав заступник редактора відділу "Бізнес" проекту "Новое время" Олег Гавриш.
Окрім того, експерт наголосив, що проголосувати за Антикорупційний суд – це лише перший крок, найголовніше – створити цей суд. "Зараз важливо, щоб МВФ бачив зміни, що процес почався і що всі серйозно до цього ставляться", – наголосив Гавриш.
Заступник редактора впевнений, якщо ринок землі таки запрацює наступного року, то з цінами на газ буде важко врегулювати питання, навіть через те, що Гройсман не хоче перед виборами порушувати свою обіцянку і піднімати вартість газу для населення.
Втім, наголошує експерт, є декілька варіантів виходу з цієї ситуації:
- скасувати податок на газ, а також зробити цей ринок конкурентоспроможним;
- добувати власний газ, а не імпортувати;
- зробити країну енергоефективною (утеплення будинків та квартир, заміна старих вікон і т.п.).
Якщо уряд врахує ці умови, впевнений Гавриш, ціни на газ можна не підвищувати.
Також експерт зауважив, що якнайшвидше потрібно призначити нового міністра фінансів, який би знайшов спільну мову з МВФ. Кандидатура першого заступника міністра фінансів Оксани Маркарової, на думку Гавриша, цілком підходить на цю посаду.
Повну версію інтерв'ю можна переглянути у відео:
Нагадаємо, раніше МВФ заявив, що Україна має підвищити ціни на газ для населення. Щоб отримати транш, уряд має відкоригувати ціну природного газу на внутрішньому ринку до рівня імпортного паритету.