Google

Україна домовилася про тристоронні переговори з ЄС та Росією щодо транзиту газу

  Позиція України буде твердою, запевнив Володимир Гройсман

  Україні вдалося досягти домовленостей про проведення тристоронніх (Україна – ЄС – Росія) переговорів щодо транзиту газу європейським споживачам. Про таке повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі з єврокомісаром з енергетики Марошем Шефчовичем у Брюсселі, передає Урядовий портал. 

  "Ми домовилися про тристоронні переговори у форматі "ЄС – Україна – Росія" з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердою", – заявив глава уряду.

  Він також наголосив, що використання української газотранспортної системи – це надійна альтернатива проекту "Північний потік-2", яка є частиною політичного проекту і несе загрозу енергетичній безпеці Європи.

  "Сторони домовилися узгоджувати позиції із використання ГТС – на взаємовигідних умовах", – зазанчається у повідомленні.

  Також Гройсман і Шефчович обговорили питання інтеграції об'єднаної енергетичної системи України з енергосистемою континентальної Європи (ENTSO-E). На думку українського прем’єра, це гарний приклад для інших сфер і галузей співробітництва. За його словами, питання енергетичної співпраці можуть обговорюватися в рамках роботи Координаційної ради з питань реформування енергетичного сектора, створеного при уряді.

  Попередній матеріал
  Від МВФ немає шантажу, погроз чи ультиматумів – Розенко
  Наступний матеріал
  Рада Європи високо оцінила зрушення України у судовій системі – Турбйорн
  Loading...