Рада Європи високо оцінила зрушення України у судовій системі – Турбйорн

  Зокрема, йдеться і про процедуру відбору кандидатів на посади суддів ВСУ, який проводили з листопада 2016 року до липеня 2017 року

  Генеральний секретар Ради Європи Ягланд Турбйорн високо оцінив перший відкритий та публічний конкурс на посади суддів Верховного Суду, який 2017 року провела Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Про це йдеться у п’ятій щорічній доповіді "Стан демократії, прав людини та верховенства права: роль інституцій та загрози інституціям 2018", опублікованій на сайті Ради Європи.

  У доповіді проводиться аналіз основних тенденцій розвитку верховенства права у країнах-членах Ради Європи, до яких входить і Україна.

  Зокрема, Ягланд Турбйорн високо оцінив процедуру конкурсу на посади суддів Верховного Суду, який проводила ВККСУ в період з 7 листопада 2016 року до 27 липня 2017 року.

  "Після успішного завершення ретельної процедури добору кандидатів із найвищим рівнем професійної компетенції та особистої доброчесності, внаслідок внесення змін до Конституції та інших нормативно-правових актів у 2016 році, до Верховного Суду України було призначено повністю новий склад суддів", – йдеться в доповіді.

  Крім того, генеральний секретар Ради Європи Ягланд Турбйорн зазначив, що "ці позитивні зрушення є прикладом того, яких змін можна досягти, якщо на це є необхідна політична воля, а також того, яку роль відіграє Суд як фасилітатор структурних змін".

  Додамо, що за аналогічною процедурою ВККСУ проводить кваліфікаційне оцінювання всіх суддів України на відповідність займаній посаді. Наразі завершується оцінювання першої тисячі суддів, з яких близько 10% не підтвердили відповідність займаній посаді. Ще 28% від загальної кількості суддів звільнилися до початку процедури оцінювання.

  Попередній матеріал
  Україна домовилася про тристоронні переговори з ЄС та Росією щодо транзиту газу
  Наступний матеріал
  "Важливий не для МВФ, а для України": Порошенко розповів, коли очікує ухвалення закону про Антикорупційний суд