Черненко 5.ua

У БПП пояснили, чому не вважають правку в законі про Антикорсуд скандальною

За словами парламентаря, якщо зміни правки внесуть – можуть виникнути питання щодо їх конституційності

У вівторок, 19 червня, Президент України Петро Порошенко вніс до Парламенту законопроект про створення Антикорупційного суду. Зазначається, що вже у четвер, 21 червня, депутати готові будуть голосувати за Вищий антикорупційний суд, який стане стартом нової інстанції в Україні. Законопроект напередодні вже погодила Вища рада правосуддя.

Нардеп від БПП Олександр Черненко пояснив, що для того, аби повністю окреслити регламент роботи, як він має створюватися – потрібно ухвалити технічний законопроект. Депутат зазначив, що законопроект лише на пів сторінки і, на його думку, документ завтра розгляне комітет Ради, а вже у четвер парламентарі проголосують його в цілому, оскільки відсутні будь-які дискусії, бо це винятково формальна процедура.

Депутат також прокоментував скандальну правку в законі.

"Правка не скандальна і вона з'явилася не після (голосування Ради – 5.UA). Ті, хто заявляли, що після – їм потрібно було читати стенограму розгляду законопроекту другого читання не в останній день перед голосуванням. У середу, перед днем голосування (є в стенограмі), ця правка була зачитана, вона є в нас на комітеті, тому вона не сфальсифікована. Більш того вона була подана в результаті рекомендацій Венеціанської комісії", – пояснив Черненко.

Нардеп назвав логічним, що через правку вже наявні корупційні справи далі розглядатимуть звичайні суди.

"З іншого боку треба розуміти, що сьогодні тисячі справ, по яким є рішення першої інстанції чекають своєї апеляції. Якщо ми ці всі справи передамо в апеляційну палату Антикорупційного суду, який ще не створений, він просто може бути паралізований, бо це дуже велика кількість. І тут потрібно ухвалити політичне рішення: чи ми дійсно йдемо на це (створення суду без зміни правки – 5.UA), тому що насправді цікавить кілька прізвищ сьогодні, а в результаті апеляційна палата отримає тисячі справ", – розповів Черненко.

За його словами, норму можна змінити і восени. Однак, якщо зміни внесуть – можуть виникнути питання щодо її конституційності.

"Тому що один суд сьогодні розглянув, має бути апеляція в звичайний суд, і тут ми забираємо (справу – 5.UA) і передаємо в той суд, який ще не створений", – додав депутат.

Також Черненко розповів, що правка в закон вже є сьогодні, внесена одним з депутатів. Загалом депутати можуть вносити свої правки в закон на розгляд.

З приводу законопроекту про Нацбезпеку, який також розглядатимуть у четвер, нардеп зазначив, що в ньому багато норм.

"Перше це, звісно, приведення сьогодні безпекових законів,  і взагалі українського армії  та відповідних міністерств до стандартів НАТО. Також там буде регульовано дуже багато речей, які сьогодні законодавство не регулює", – пояснив нардеп.

У законопроекті, за словам Черненка, є спірні питання, але він сподівається, що 226 голосів буде.

Попередній матеріал
Новий казус ЧС-2018: під час посадки в аеропорту РФ загорівся літак із футболістами – відео
Наступний матеріал
Аварія на залізниці: у Дніпрі потяг зійшов із рейок – відео

У кожного свої повноваження: в БПП відреагували на заяву Гройсмана піти у відставку

"Більшість правок не мають підтримки": депутат спрогнозував, чи встигне Рада ухвалити закон про Антикорупційний суд цього тижня

Невідкладний: Порошенко вніс до Ради законопроект про створення Антикорсуду

Верховна Рада нарешті ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд: як це було

Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд

Засідання Верховної Ради: остаточний розгляд закону про Антикорупційний суд – відео