вугілля
вугілля відкриті джерела

Заводи Коломойського виявилися "потерпілими" в закритій справі "Роттердам+" – включення

Читайте по-русски
ВАКС відмовився поновлювати справу щодо "Роттердам+"

Вищий антикорупційний суд відмовився поновлювати справу "Роттердам+". Таким чином там не задовольнили відповідну скаргу ексзаступника генпрокурора Віктора Чумака. Подробиці дізнавалися журналісти "5 каналу".

Про мільярдні збитки від застосування формули "Роттердам+" чули всі, але за три з половиною роки розслідування слідчі НАБУ не змогли підтвердити, що ці збитки були, тому прокурор закрив справу. 

Один з ініціаторів розслідування справи, екснардеп та ексзаступник генпрокурора Віктор Чумак оскаржив це рішення у Вищому антикорупційному суді. 

Екснардеп переконував: "Регулятор, який приймав таку формулу, він не мав права зробити її в частині встановлення ціни на той час".

Під час засідання він пропонував акцентувати увагу не на збитках, мовляв, злочин міг полягати в тому, що чиновники Нацкомісії з питань регулювання електроенергетики не мали права приймати рішення про застосування формулу "Роттердам+", а зробили це під тиском представників компанії "ДТЕК", яка належить олігарху Рінату Ахметову. 

Прокурор в суді наполягав на своєму – злочин не доведено, справу закрито. Коли суддя виголошувала рішення, вона зауважила: такі збитки мали бути доведені.

"Вона сьогодні оголосила повний текст рішення і оцінила не тільки питання формальності, а й питання матеріального складу цього злочину, та чи були додержані всі вимоги з формальної точки зору і з точки зору матеріального права", – пояснила адвокатка Ірина Одинець.

Крім того, суддя також взяла до уваги те, що протягом майже чотирьох років цьому розслідуванню ніхто не заважав. 

На цьому історія не закінчується: сьогоднішнє рішення Вищого антикорупційного суду може бути оскаржене в апеляції.  

Також у справі про мільярдні збитки довго не було потерпілих. Тепер же, на засіданні, де розглядали скаргу Віктора Чумака, потерпілі з'явилися – феросплавні заводи, які належать олігарху Ігорю Коломойському. 

Рішення про закриття справи щодо "Роттердам +" також оскаржили "Центр протидії корупції" та Нікопольський завод феросплавів, який належить Коломойському. 

Розгляд справи призначено на п'ятницю 25 вересня. 

Ірина Шевченко, "5 канал"

Попередній матеріал
282 гривні штрафу за забруднення повітря – обурені активісти вимагають припинити роботу Харківського коксохімічного заводу
Наступний матеріал
Агенти Кремля намагаються провести своїх ставлеників у місцеві органи влади, щоб відродити проєкт "Новоросії" – Порошенко
Loading...

Жодних збитків для держави САП не знайшла: Герус має відповісти за обман щодо "Роттердам+" – Волинець

НАБУ 3,5 роки безпідставно дискредитувало формулу "Роттердам+" – депутат

Головний "потерпілий" у справі "Роттердам+" – це Коломойський – ексголова НКРЕКП

Формула "Роттердам+" не завдавала збитків державі та споживачам – висновок експертизи

ДТЕК: Призупинення слідства у справі "Роттердам+" доводить безпідставність підозр

Жодних збитків не було: ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк оприлюднив факти про "Роттердам+"