Досудове розслідування у справі "Роттердам+" не змогло встановити факти вчинення злочину або шкоди від дії цієї формули.
Про це в ході засідання Вищого антикорупційного суду повідомив прокурор САП Віталій Пономаренко.
"3,5 роки майже тривало досудове розслідування. 3,5 роки ми, тобто сторона обвинувачення, намагалися довести наявність складу злочину, але це не полювання на відьом... не вдалося нам зібрати комплекс дій, щоб скласти обвинувальний акт... Ми вважаємо, що доказів недостатньо", – повідомив прокурор Віталій Пономаренко в ході судового засідання.
Після суду прокурор ще раз підтвердив журналістам, що зібрані докази не дають підстав стверджувати про вчинення злочину.
"Можна однозначно сказати, що немає провини і немає збитків", – повідомив прокурор Пономаренко.
Прокурор зазначив, що експертами не було встановлено наявність шкоди від дії формули.
"Оскільки експертами не встановлено наявність шкоди, тому справа мною закрита через відсутність складу правопорушення", – повідомив прокурор.
Суд закінчив розгляд скарги колишнього народного депутата Віктора Чумака і вийшов для ухвалення рішення. Оголошення рішення суду очікується вранці 24 вересня.
Нагадаємо, 28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.
9 вересня сторона захисту офіційно отримала від САП копію постанови про закриття цієї справи.
Формула "Роттердам+" діяла у 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозної гуртової ціни електроенергії.
Формула автоматично припинила дію 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.
Нагадаємо, народний депутат України, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус "має відповісти за маніпуляції та обман щодо формули "Роттердам+", жодних збитків від якої для держави САП не знайшла".