Вугілля
Вугілля відкриті джерела

Не завдано збитків: САП закрила справу "Роттердам+"

Читайте по-русски
Йдеться про 19 мільярдів гривень ймовірних збитків

Не завдано збитків ні державі, ні споживачам. Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу "Роттердам+" , позаяк експертиза не змогла встановити наявність чи відсутність збитків від діяльності схеми протягом 2016−2019 роки. Про це повідомляє САП на сторінці у Facebook.

Йдеться про 19 мільярдів гривень ймовірних збитків від впровадження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, формули "Роттердам+".

Як відомо, та припинила дію з 1 липня 2019 року, коли в Україні запрацював новий ринок електроенергії. Формула передбачала купівлю для електростанцій вугілля за цінами, в яку, окрім вартості самого вугілля, входила ще й вартість транспортування з порту Роттердам. Противники формули стверджували, що українцям довелося переплачувати, бо вугілля купували на окупованих територіях і везли через Росію, а не на міжнародній біржі. А прихильники запевняли, що це найдешевше вугілля, яке Україна може собі дозволити. І формулу саме тому і запровадили, бо від вугілля з окупованих територій хотіли відмовитися. Проте альтернативи не знайшли.

У САП акцентували, що слідство триває, закрили лише частину, яка стосується збитків. Утім у НАБУ вже заявили, що оскаржать таке рішення, бо воно суперечить принципам верховенства права. Кримінальне провадження закрито в частині щодо підозрюваних у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримати, а також у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Проте в повному обсязі кримінальне провадження не закрито, в ньому триває досудове розслідування.

Нагадаємо, на початку серпня досудове розслідування щодо працівників компанії ДТЕК було призупинено, що вказує на безпідставність висунутих підозр у справі "Роттердам+". Дніпропетровський НДІ судових експертиз Мін'юсту України встановив, що дія формули "Роттердам+" не завдала збитків ні держави, ні споживачам електроенергії. Крім того, в НАБУ заявили, що не мають претензій до визначення ціни на вугілля в Україні за формулою "Роттердам+". 

У розслідуванні справи "Роттердам+" брали участь 15 детективів НАБУ і 7 прокурорів САП. Загальні витрати держбюджету на їхню роботу становили 96 млн грн за оцінками ексголови НКРЕКУ Дмитра Вовка.

Формула "Роттердам +" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної гуртової ціни електроенергії винятково для промислових споживачів в період 2016–2019 років і була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.

Попередній матеріал
"Прецедент за всі роки незалежності": на Житомирщині знайшли срібні монети часів Київської Русі
Наступний матеріал
У міській раді Черкас столична податкова проводить обшуки – реакція очільника міста
Loading...
Жодних збитків не було: ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк оприлюднив факти про "Роттердам+"

Жодних збитків не було: ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк оприлюднив факти про "Роттердам+"

Саакашвілі похвалив формулу "Роттердам+": Платимо більше після її скасування

Саакашвілі похвалив формулу "Роттердам+": Платимо більше після її скасування

У справі щодо "Роттердам+" немає складу злочину – Саквалерідзе

У справі щодо "Роттердам+" немає складу злочину – Саквалерідзе