Давид Саквалерідзе
Давид Саквалерідзе Сегодня

У справі щодо "Роттердам+" немає складу злочину – Саквалерідзе

  Читайте по-русски
  Він зазначив, що було б логічно відкрити кримінальну справу й щодо "Центренерго", бо компанія нині також працює за формулою "Роттердам+"

  Розслідування Національного антикорупційного бюро у справі "Роттердам+" може розвалитися через відсутність завданих використанням цієї формули збитків, а отже, і складу злочину. Про це заявив ексзаступник генпрокурора Давид Саквалерідзе, повідомляє РБК–Україна з посиланням на "24 канал".

  "Слідство може зайти в глухий кут, оскільки може виявитися, що там взагалі немає шкоди. Якщо немає шкоди, тоді немає складу кримінальної справи, немає злочину", – зазначив він.

  І наголосив, що після скасування формули "Роттердам+" ціна закупівлі державою вугілля навпаки зросла:

  "Держава почала закуповувати вугілля за іншою ціною і в результаті отримали таку комічну ситуацію, що в принципі, якщо це все порахувати, то грошей платників податків, які платять за нову формулу, не "Роттердам", на 6 млрд грн більше, ніж було при "Роттердам+".

  Саквалерідзе зазначив, що за цією ж логікою НАБУ мало би відкрити кримінальну справу і щодо "Центренерго", бо ця компанія нині також працює за формулою "Роттердам+".

  "За такою ж логікою треба віддавати під кримінальну відповідальність і недавній уряд України, яке вирішило підписати угоду "Амстердам+". За "Амстердам+" закуповують газ за такою ж формулою, як і "Роттердам+", – додав ексзаступник генпрокурора.

  Довідка: формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 роки.

  Формула передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Була скасована 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловості зросла.

  Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення – т. зв. "Амстердам+". Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.

  Попередній матеріал
  ВР призначила Уруського віцепрем'єром з питань промисловості – що про нього відомо
  Наступний матеріал
  Російські найманці на Донбасі застосували вибуховий пристрій "Охота", заборонений Оттавською конвенцією
  Loading...