dt.ua

Формула "Роттердам+" не завдавала збитків державі та споживачам – висновок експертизи

Читайте по-русски
Формула сприяла створенню прозорого та єдиного підходу до ціноутворення на вугілля, кажуть судові експерти

Дніпропетровський НДІ судових експертиз Мін'юсту України встановив, що дія формули "Роттердам+" не завдала збитків ні держави, ні споживачам електроенергії. Копію висновку судових експертів оприлюднив адвокат співробітників ДТЕК Артемом Трекке, повідомляє "Цензор.НЕТ" із посиланням на "Обозреватель".

"За підсумком експертних досліджень не встановлено нанесення збитків держави і / або споживачам і / або іншим суб'єктам господарювання в результаті прийняття НКРЕКУ постанови №289 від 3 березня 2016 року (про прийняття "Роттердам+ "– ред.) З економічної точки зору і в розумінні чинного законодавства України ", – йдеться у висновку.

Ця ж експертиза підтвердила обґрунтованість включення в формулу логістичних витрат на доставку вугілля в Україну.

"Аналіз світового та українського ринку вугілля показує, що включення вартості фрахту з портів ARA в порт" Південний "і перевалки є обґрунтованою складовою цін на вугілля", – мовиться в експертному висновку.

Також зазначається:формула "Роттердам+" ніколи не передбачала, що вугілля має фізично поставлятися в Україну з порту Роттердама. Ставка фрахту, яка за формулою додавалася до індексу API 2, саме покривала витрати на доставку вугілля з основних видобувних країн – США, ПАР, Колумбії – в Україну. Зазначається, що ці витрати завжди істотно вищі, ніж за маршрутами їх перерахованих вище видобувних країн в регіон ARA.

"Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз робить однозначний висновок – використання у формулі витрат на фрахт і перевалку з портів АRА є обґрунтованим, незважаючи на те, що вугілля фактично звідти не їде", – наголосив адвокат Трекке з посиланням на копію висновку Інституту судових експертиз.

Експертиза зробила висновок: формула "Роттердам+" вцілому сприяла створенню прозорого та єдиного підходу до ціноутворення на вугілля, а також зростання обсягів видобутку вугілля в Україні і скорочення його імпорту.

Нагадаємо, на початку серпня закінчився термін досудового розслідування у справі "Роттердам+", правоохоронці не змогли передати справу до суду. Прокуратура пояснила, що розслідування зупинили через необхідність отримати відповіді на запити про міжнародну правову допомогу. Та за інформацією боку захисту, причиною зупинки стала відсутність експертизи, яка підтвердила би припущення НАБУ про збитки від дії формули.

12 серпня інформацію про відсутність висновку експертизи про нанесення формулою збитків офіційно підтвердило НАБУ.

У розслідуванні справи "Роттердам+" брали участь 15 детективів НАБУ і 7 прокурорів САП. Загальні витрати держбюджету на їхню роботу склали 96 млн грн, за оцінками екс–глави НКРЕКУ Дмитра Вовка, повідомляє видання.

Формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам–Роттердам–Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.

Попередній матеріал
За репресії та фальсифікації – ЄС введе санкції проти білоруських посадових осіб
Наступний матеріал
Названо терміни інавгурації Лукашенка – ЗМІ
Loading...