Коронавірус

В Україні перший заражений "Омікроном" пацієнт повністю вилікувався

Shutterstock

Хворий ще навесні пройшов повний курс вакцинації

В Україні перший заражений небезпечним COVID-штамом "Омікрон" одужав. Як повідомляє "Дивогляд", про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
 
Вірус B.1.1.529 було зафіксовано у ніч на 18 грудня Центром громадського здоров’я України за результатами повногеномного секвенування. Зараженою виявилася особа, яка щойно повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де, ймовірно, мала контакт з хворим.
 
За три дні чоловік повністю одужав, а до цього навіть не відчував симптомів вірусу. Фахівці пояснюють це тим, що ще навесні ця людина пройшла повний курс вакцинації від коронавірусу, а отже значно легше переносить захворювання. 
 
Враховуючи це, лікарі та представники влади не припиняють наголошувати на важливості вакцинації від COVID-19 заради збереження свого здоров'я та здоров'я своїх близьких.

ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ

На сьогоднішній день процедура вакцинації на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, який офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носіння маски та дотримання соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав для чого і коли треба щепитися третьою дозою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ