Вірус, коронавірус

"Ця хвиля може бути останньою": лікарка-інфекціоністка розповіла, коли може закінчитися пандемія коронавірусу

Shutterstock

Усі прогнози є виключно думкою фахівців

Пандемія коронавірусу вже кілька років панує по всьому світу. Щоразу з'являються нові штами, які лише погіршують ситуацію. Однак, експерти зазначають, що осіння хвиля COVID-19 в Україні може стати останньою, повідомляє "Дивогляд". 

Доктор медичних наук – інфекціоністка Оксана Виговська поділилася своїм прогнозом щодо подальшого розвитку пандемії. Лікарка зазначила, що існує велика надія на те, що осіння хвиля COVID-19 може стати останньою:

"Є надія, що ця хвиля коронавірусу буде останньою. Питання, чи надовго вона затягнеться. Після неї буде полегшення, та захворюваність знизиться. І я думаю, що коронавірус почне поводитися, як вірус грипу. Однак варто пам’ятати, що під час грипу також буває підвищення рівня захворюваності", – розповіла Оксана Виговська.

Вона також відмітила той факт, що здебільшого сьогодні хворіють люди, які раніше не перебували у групі ризику, а також не хворіли на коронавірус. Це стосується переважно молоді. Більша кількість з них не вакцинована. 

Дитина в лікарні
Дитина в лікарні
Фото: Shutterstock

Інфекціоніст сказала, що після одужання у них формується імунітет на цей вірус. Але, варто зауважити, що це не звільняє від проходження повного курсу вакцинації від COVID-19.

"Світу залишилося ще не так багато. Під час останньої хвилі почала хворіти та вікова група, яка менше всього хворіла – молодь та діти. Крім того, почали хворіти люди, які ховалися або ретельно дотримувалися протиепідемічного режиму", – пояснила фахівчиня.

ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ

На сьогоднішній день процедура вакцинації на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав для чого і коли треба щепитися третьою дозою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ