Вакцинація, щеплення

У МОЗ назвали категорію людей, яким варто утриматися від вакцинації

Shutterstock

Щеплення від коронавірусу стало обов'язковою процедурою по всьому світу. Сьогодні існує чимало препаратів для вакцинації, які активно використовуються. Незважаючи на необхідність вакцинації існує категорія людей, яким протапоказана ця процедура.

Кому саме варто утриматися від щеплень проти COVID-19 розповіли у МОЗ України, повідомляє "Дивогляд".

Головний санітарний лікар країни Ігор Кузін розповів, що сама по собі вакцина не несе шкоди для здоров'я, однак вона може загострити вже наявні в організмі людини захворювання. 

Щоб цього не відбулося у Міністерстві охорони здоров'я виокремили категорію людей, кому краще утриматися від вакцинації. До неї належить люди, які після першого щеплення вакциною від коронавірусу помічали у себе алергічну реакцію на препарат, або впадали в антифілактичний шок:

"Така ситуація виникає, коли у людини є гіперчутливість – непереносимість одного з компонентів препарату. Відсоток таких людей мінімальний – майже 0,01% від загальної популяції людей", – розповідає головний санлікар.

З'ясувати це можливо лише після проведення першого щеплення. Якщо у людини спостерігається схожа реакція, то її звільняють від отримання другої дози вакцини. Те саме стосується людей, що мають онкологічні захворювання та серцево-судинні. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у МОЗ дозволили комбінувати вакцини Moderna та Pfizer-BioNTech.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ