Вірус, коронавірус

Учені знайшли спосіб, як отримати "надлюдський" імунітет до COVID-19

Shutterstock

Це вселяє надію на те, що людство таки подолає коронавірус

Учені із Рокфеллерівського університету у Великій Британії виявили, у якому випадку у людини може розвинутися потужна імунна реакція до коронавірусу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Telegraph.

Виявилося, що найкращий захист у людей, які вже перехворіли на COVID-19, а потім вакцинувалися. Журналісти назвали це навіть "надлюдським" імунітетом.

Перенесена хвороба в сумі з двома дозами вакцини Pfizer або Moderna дають організму величезну кількість так званих "гнучких" антитіл, які можуть пристосовуватися навіть до мутованих штамів коронавірусу.

Учені виявили, що антитіла у крові таких людей здатні боротися зі всіма наявними сьогодні шістьма штамами. Більше того, ці антитіла можуть перемогти штучно виведений у лабораторії варіант, з яким зараз не здатні впоратися ні ті, хто перехворів, ні ті, хто отримав лише щеплення.

Ці дані вселяють оптимізм. Адже це дає надію, що з часом людський організм в купі з вакцинами зможуть подолати масове поширення коронавірусу. Зрештою, як вважають дослідники, SARS-CoV-2 викликатиме лише застуду.

Нагадаємо, раніше учені виявили, що самі по собі антитіла після перенесеного раніше коронавірусу не рятують від повторного зараження мутованими штамами.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ