Вірус, коронавірус

Антитіла після перенесеного раніше коронавірусу вже не рятують від повторного зараження – вчені

Shutterstock

Тести на антитіла тепер не мають жодного значення, запевняють дослідники

Учені з Іллінойського університету в Урбані-Шампейн та Науково-дослідного інституту Скріппс Рісеч виявили, що антитіла, які залишаються у крові людей після перенесеного COVID-19, захищають лише від початкового варіанту коронавірусу, але не допомагають уникнути зараження мутованими штамами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на статтю, опубліковану в журналі Nature Communications.

Дослідники вивчили наявні наукові дослідження щодо коронавірусу і зрозуміли, що антитіла до S-білків, які виробилися у людей, що раніше перехворіли, не мають спорідненості з S-білками SARS-CoV-2, які вже мутували.

Учені підкреслюють, що це дуже важливо, адже, навіть, якщо людина зробила тест і побачила, що має значну кількість антитіл після того як перехворіла, це абсолютно не значить, що вона захищена від повторного зараження.

Також це важливо для розробки бустерних доз вакцини, які мають посилити ефективність вакцинації і підвищити захист людей.

Нагадаємо, нещодавно учені назвали найефективнішу вакцину проти штаму Дельта.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ