Тромбоз

Учені встановили, в яких людей найвищий ризик розвитку тромбозу після COVID-19

Shutterstock

У деяких випадках ризик появи тромбів збільшується на 90%

Дослідники вивчили дані про понад 128 тис хірургічних пацієнтів з лікарень 115 країн. Кожен з них мав справу з різними операціями у жовтні минулого року, коли в багатьох країнах були "осередки" захворюваності на коронавірус. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Anaesthesia.

Учені дослідили кожен випадок тромбозу глибоких вен або тромбоемболії, які зареєстрували протягом 30 днів після хірургічної операції. Також вони проаналізували дані про підтверджені випадки COVID-19 у пацієнтів за 1-7 тижнів до втручання чи безпосередньо у стаціонарі.

Виявилося, що 742 людини з цієї групи мали справу з розвитком тромбозу після того, як їх прооперували. Вчені стверджують, що у людини, яка захворіла під час хірургічної операції чи в стаціонарі, підвищується на 50% ризик тяжкого порушення згортання крові, якщо порівнювати із середнім.

Недуга ще сильніше вражала пацієнтів, які захворіли коронавірусом до хірургічного втручання – ризик появи тромбів збільшувався на 90%. Якщо у пацієнта утворився тромбоз глибоких вен після операції або під час неї, коли він вже перехворів COVID-19, то ризик летального випадку значно зростає протягом 30 днів.

Зокрема, у коронавірусних хворих ймовірність смерті без венозної тромбоемболії виявилася 7,4%, а якщо було ускладнення – 40,8%. За словами дослідників, наразі відсутні дані щодо ефективної профілактики порушень згортання крові серед пацієнтів цієї групи.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вакцина CoronaVac може спричиняти у людини параліч обличчя з ймовірністю 0,006%.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ