Руки молодої і літньої людини

Учені назвали тривожні сигнали, які свідчать про наближення смерті

Shutterstock

Літнім людям треба бути особливо уважними до таких симптомів

Група вчених із Франції і Великої Британії провела дослідження, в ході якого виявила, що є одна ознака, яка вказує на наближення смерті людини. Результати дослідження опубліковані у журналі The BMJ, передає "Дивогляд".

У 1985-88 роках 6 тисяч добровольців віком від 35 до 55 років взяли участь у дослідженні Whitehall II, яке мало на меті вивчити поведінкові, біологічні і соціальні фактори, які впливають на здоров’я людини у довгостроковій перспективі.

Згодом з 2007 по 2016 рік учасники тричі пройшли оцінку рухової функції. Тести включали перевірку показників швидкості ходьби, часу підйому зі стільця і ​​сили хвату, а також показники функціонування і труднощів у повсякденному житті, наприклад, одягання, користування туалетом, приготування їжі і покупка продуктів.

Дослідники виявили, що у людей зі слабкою руховою функцією ризик смерті у найближчі роки виявився значно вищим. Зокрема, труднощі з повсякденною діяльністю були пов'язані з підвищенням ризику смерті на 30%, а сповільнення темпу ходьби на 22%.

У середньому після появи труднощів із виконанням повсякденних справ до моменту смерті проходило 4 роки.

Учені вважають, що раннє виявлення змін рухової активності може сприяти вирішенню певних проблем зі здоров’ям і продовженню якісного життя у людей похилого віку.

Нагадаємо, нещодавно японські науковці заявили, що лікарям може бути достатньо лише подивитися в очі свого пацієнта із серцевою недостатністю, щоб приблизно визначити ймовірність його смерті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ