Учені визначили, яка доза алкоголю корисна для серця

Учені з Університетського коледжу Лондона визначили, що певна доза алкоголю не лише не шкодить, а й може бути корисною для серця.

Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на публікацію у журналі BMC Medicine.

Експерти дослідили дані 48 тисяч чоловіків і жінок, яким за останні 20 років діагностували серцево-судинні захворювання.

Виявилося, що у людей, які в середньому випивали 6 грамів алкоголю на день, випадки загострень серцево-судинних хвороб не повторювалися.

У тих, хто пив в день 15 грамів - приблизно половину келиха вина - ризик повторного розвитку захворювання був трохи вищим, але все ще нижчим, ніж у тих, хто взагалі не вживає алкогольні напої.

Для прикладу, 0,5 л пива міцністю 5% містить 19,2 г алкоголю.

Найнижчий ризик смертності та інших серцево-судинних подій, ймовірно, пов'язаний з більш низьким рівнем споживання алкоголю, приблизно до 105 г в тиждень. Це приблизно пляшка вина або шість пінт пива середньої міцності.

Учені зазначили, що для профілактики вторинної появи хвороб серця людям не варто припиняти вживати алкоголь. Однак, тим, хто раніше не пив, не варто починати.

Загалом, це дослідження показало, що корисна доза алкоголю виявилася нижчою, ніж рекомендована більшістю медичних організацій США та Британії.

Зокрема, Американська асоціація серця для серцевих хворих рекомендує чоловікам вживати до 2 одиниць алкоголю, а жінкам – одну.

Одна одиниця дорівнює 10 мл чи 8 г чистого алкоголю, що становить приблизно кількість алкоголю, яку середня доросла людина може переробити за годину.

Як визначити, скільки одиниць алкоголю у різних напоях?

Національна служба охорони здоров’я Великої Британії пропонує калькулятор, за допомогою якого можна розрахувати свою норму алкоголю.

Вони також навели список напоїв і кількість одиниць алкоголю, який у них міститься.

  • 1 пляшка червоного, білого або рожевого вина (приблизно 13,5%) – 10 одиниць
  • Невелика склянка червоного, білого або рожевого вина (125 мл, 12%) – 1,5 одиниці
  • Стандартна склянка червоного, білого або рожевого вина (175 мл, 12%) – 2,1 одиниці
  • Пляшка лагеру/ пива/ сидру (330 мл, 5%) – 1,7 одиниць
  • Порція міцного алкоголю (25 мл, 40%) – 1 одиниця

Дослідження 2019 року показало, що літні люди з серцевою недостатністю, які вживають до семи напоїв на тиждень, можуть жити довше, ніж ті, хто повністю відмовляється від алкоголю.

А нещодавно ще одне дослідження показало, що помірне вживання алкоголю корисне для здоров'я.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше