Літні люди

Коронавірус спричиняє дегенеративні зміни мозку у літніх людей – дослідження

Shutterstock

Симптоми схожі на хворобу Альцгеймера

Учені намагаються вияснити, чому у багатьох людей похилого віку, які перехворіли коронавірусною хворобою, виникають проблеми із мозком, як під час хвороби Альцгеймера. Про це йдеться у статті MedicalXpress, передає "Дивогляд".

Група аргентинських учених провела дослідження, в ході якого виявила, що протягом 6 місяців після хвороби у мозку літніх людей починаються дегенеративні зміни. У їхній пам’яті та мисленні спостерігається велика кількість деменційних змін. При цьому, тяжкість перебігу коронавірусу не мала значення.

У дослідженні взяли участь 300 людей віком 60 років і старші, у яких з'явилися неврологічні симптоми після COVID-19. У деяких із них хвороба протікала безсимптомно.

Протягом 3-6 місяців після зараження у 20% з них з'явилися проблеми з короткочасною пам'яттю, а у 34% були і серйозні порушення, зокрема проблеми з довготривалою пам'яттю і з підбором слів.

"Це досить страшно, відверто кажучи", - сказав доктор Габріель де Ераусквін з Наукового центру охорони здоров'я Техаського університету в Сан-Антоніо, який очолює дослідження.

Інші дослідники проаналізували дані пацієнтів, у яких з’явилися неврологічні розлади після коронавірусу, і виявили у їхній крові білки, пов’язані з хворобою Альцгеймера.

Учені зазначають, що, якщо ви заразилися на COVID-19, це не обов’язково означає, що у вас виникнуть проблеми із мозком. Але причини і механізм появи таких симптомів поки не досліджений. Тому медики закликають літніх людей не зволікати із вакцинацією.

Нагадаємо, у липні був зафіксований перший випадок смерті від чорної плісняви після перенесеного коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ