Чому вакцина Moderna краща, ніж Pfizer-BioNTech – дослідження

Українці мають на вибір ще одну ефективну вакцину проти коронавірусу

26 липня в Україні стартувала вакцинація вакциною проти COVID-19 Moderna. Цей препарат був розроблений американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань і схвалений Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

"Дивогляд" вирішив розібратися у тому, що це за вакцина, і чим вона відрізняється від інших, наявних в Українських центрах вакцинації.

Moderna (торгова назва Spikevax) – це мРНК вакцина, як і Pfizer-BioNTech. Це означає, що препарат містить частину генетичного коду вірусу, який змушує імунну систему людини почати виробляти власні антитіла.

Вакцинація проводиться двома дозами з інтервалом від 28 днів до 42 днів.

Група канадських учених провела дослідження ефективності деяких вакцин проти різних штамів коронавірусу. Препринт опубліковано на репозиторії MedRxiv.

Результати цього дослідження показують, що Moderna дає навіть кращий захист, ніж препарат від Pfizer, який вважається найпопулярнішим в Україні.

Зокрема, вакцинація однією дозою вакцини Moderna забезпечує захист від проявів найнебезпечнішого індійського штаму Delta на 72%. У той же час Pfizer-BioNTech дає 56% захисту, а Oxford/AstraZeneca  – 67%.

Повна вакцинація вакциною Pfizer-BioNTech захищає від проявів Дельти на 84%. Щодо решти двох вакцин даних поки немає, адже поки не достатня кількість позитивних тестів на COVID-19 серед людей, які щепилися цими препаратами.

Від штаму Alpha вакцинація двома дозами вакцини Moderna дає захист від симптомів коронавірусу на 92%, а вакциною Pfizer-BioNTech – на 89%.

Від штамів Beta/Gamma часткова вакцинація вакциною Moderna дає захист від симптомів корнавірусу на 77%, вакциною Pfizer-BioNTech – на 60%, вакциною Oxford/AstraZeneca – на 48%.

Усі ці дані стосуються лише захисту від симптоматичних проявів коронавірусу. Від госпіталізації, потрапляння у реанімацію та смерті захист кожної із досліджених вакцин вищий.

Читайте також: Вакцина Moderna в Україні: стало відомо, де і в яких містах можна зробити щеплення

Лікарі закликають не зволікати зі щепленням, навіть якщо ви вже перехворіли коронавірусом, адже вакцини забезпечують надійніший захист.

За попередніми даними, імунітет після щеплення проти коронавірусу зберігається близько 6 місяців.

Нагадаємо, раніше імунолог пояснив, чому треба отримати щеплення від коронавірусу саме двома дозами.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше