Вакцинація

Чому треба отримати саме дві дози вакцини від COVID-19 – імунолог

Shutterstock

Однієї дози не вистачить для повного захисту людини від вірусу SARS-CoV-2

Повна вакцинація від коронавірусу передбачає отримання людиною двох доз спеціального препарату із певним інтервалом між ними. Однак, чому так важливо отримати саме дві дози і чи можна обійтися лише однією? Відповіді на це питання дає "Дивогляд" із посиланням на The Conversation.

Імунологи вважають, що однієї дози не вистачить для повного захисту від вірусу SARS-CoV-2. Перше щеплення дає нашому організму звикнути до препарату, а друге вже дозволяє йому боротися.

"По суті, першою дозою ви спочатку навчаєте імунну систему того, що вона шукає. Імунна відповідь, засвоєна в перший раз, посилюється, коли застосовується на практиці під час другого впливу", – розповідає Ребекка Айхелер – імунолог з Кардифського столичного університету.

Також було проведено кілька досліджень, результати яких продемонстрували, що після другого щеплення від ковіду у людини спостерігалася більша кількість антитіл. Це означає, що організм готовий до боротьби із вірусом. 

Також причиною обов'язкового другого щеплення є новоутворені штами. Зокрема, йдеться про найагресивніший варіант – індійську Дельту, яку нещодавно вже було зафіксовано в Україні. Даний штам є настільки сильним, що одна доза препарату не здатна його побороти.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як дізнатися, що вакцина від коронавірусу діє.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ