Лікарі

"Є декілька домовленостей": в Україні виготовлятимуть уже наявні вакцини від COVID-19

Shutterstock

Окрім цього, в Україні активно працюють над створенням власної вакцини

Із активним утворенням та поширенням нових штамів коронавірусу, усі країни світу почали масово транспортувати вакцини, а деякі вирішили створювати їх самостійно. Так, зокрема, в Україні також зайнялися цим питанням та розповіли про ймовірний початок виробництва препаратів від COVID-19, які на сьогоднішній день вже використовуються. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на інтерв'ю санітарного лікаря Ігоря Кузіна.

Фахівець зазначив, що йдеться про препарат CoronaVac, або інші мРНК-вакцини. Більш того, Україна вже має декілька домовленостей щодо цього з іноземними компаніями.

"Є декілька домовленостей про різні типи вакцини, є зацікавлення з боку іноземних партнерів локалізувати виробництво в Україні. Найближчим часом ми отримаємо інформацію вже про фактичну локалізацію", – розповів Кузін.

Повний список компаній, що згодні локалізувати вакцину, буде сформовано наприкінці 2021 року. Окрім цього, в Україні активно працюють й над створенням власних вакцини. Санлікар зазначив, що вже було створено кілька наукових груп, які активно працюють над розробкою препаратів від коронавірусу.

"Зараз у нас є три наукових команди, які проводять такі розробки. Дві з них є представниками Національної академії наук. Це наші вітчизняні науковці. Одна розробка ведеться академіком Андрієм Сибірним у Львові, інша – це Інститут біохімії імені Палладіна. Також розробкою вакцини займаються принаймні дві приватні компанії: україно-американський проєкт – дослідник Михайло Фаворов разом з "Діапроф-Мед" та фармвиробник "Індар", який готовий навіть не розробити вакцину, а локалізувати її у себе", – розповів Кузін.

На сьогоднішній день в Україні вже офіційно зареєстровано та активно використовуються для вакцинації кілька препаратів Pfizer, CoronaVac та AstraZeneca.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вакцина Novavax, яку доставлять в Україну, має ефективність 90%.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело! 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше