Вакцинація

Чи можна робити щеплення від коронавірусу різними вакцинами – дослідження

Фото КМДА

Науковці уважно дослідили різні методи вакцинації від ковіду

Повний курс щеплення проти коронавірусу полягає у отриманні людиною двох доз спеціальної вакцини. Існує багато суперечок щодо того, чи можна робити перше та друге щеплення різними препаратами, або краще обрати лише один. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SSRN, думку з цього приводу висловили й вчені з Оксфордського університету. 

Науковці уважно дослідили різні методи вакцинації від ковіду. Вони скомбінували мРНК-вакцину Pfizer\BioNTech з AstraZeneca та вакцинували у такий спосіб понад 800 добровольців. 

Лікарі вводили людям дві дози препаратів різних виробників. Інтервал між щепленнями становив чотири тижні.

Результати дослідження продемонстрували, що особи, які пройшли повний курс вакцинації препаратом AstraZeneca отримали меншу кількість антитіл, у той час, як щеплення двома різними вакцинами (спершу AstraZeneca, а потім Pfizer) призвело до утворення більшої кількості Т-клітин.

За результатами дослідження вчені побачили, що використання комбінації вакцин різних виробників є більш надійним методом захисту від коронавірусу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яка група людей потребує потрійної дози вакцини від коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ