Вакцина

Чи необхідно робити третє щеплення від коронавірусу – епідеміолог

Shutterstock

Фахівці розробили нові схеми проведення вакцинацій

У зв'язку із появою нових штамів COVID-19 та погіршенням ситуації із коронавірусом по всьому світу, люди все частіше звертаються до пунктів вакцинації. Щоб забезпечити собі надійний захист необхідно отримати дві дози препарату від COVID-19. У прямому ефірі програми "Право на владу" епідеміолог Наталія Виноград розповіла, чи необхідно вдаватися до третього щеплення від ковіду та наскільки воно буде ефективним. Про це повідомляє "Дивогляд". 

Лікарка розповіла, через те, що більшість людей все частіше роблять собі щеплення від коронавірусу, виникає дефіцит відповідних препаратів. У зв'язку із цим, люди не встигають вчасно отримати повторну дозу вакцини, тож, ймовірно, що результати цієї процедури можуть виявитися менш ефективними ніж очікується. 

Щоб уникнути цього, фахівці почали розробляти нові схеми.

"Зараз вакцина негайно використовується – того вимагає життя. І схеми, які були вироблені першими, були в багатьох випадках порушені. Довелося шукати нові схеми. Як то кажуть, не було б щастя, але нещастя допомогло. Інші схеми виявилися більш ефективними", – зазначила епідеміолог.

Нові схеми полягають у тому, що інтервал між першим та другим щепленням становить не більше трьох місяців. При цьому ефект від вакцинації збільшився на 17-22%, а кількість проявів ускладнень зменшилась

Разом із цим Виноград розповіла й про отримання третьої дози вакцини. За словами експертки, раніше вважалось, що її необхідно робити упродовж 3-6 місяців після проходження повного курсу вакцинації. Однак, в умовах нових схем це не є обов'язковим, оскільки додаткова доза не посилить ефективність

"У третій дозі немає необхідності. Зроблені дослідження показали нам, що постінфекційний імунітет ефективний і довготривалий. Як результат, зараз не стоїть питання через 3 або 6 місяців щось колоти", – зазначила епідеміолог.

Нещодавно стало відомо, що в Україні зафіксували перші випадки коронавірусу, викликаного індійським штамом Delta. Він вважається одним з найагресивніших варіантів, оскільки поширюється швидше за інші. Різноманітні варіанту коронавірусу з'являтимуться й надалі, тож у ВООЗ впевнені, що існуючі на сьогоднішній день вакцини можуть не впоратися із ними.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ