Індійський штам Delta

Один із найагресивніших штамів коронавірусу Дельта вже в Україні – РНБО

Shutterstock

Хворі нещодавно повернулися з Росії

В Україні зафіксували індійський варіант коронавірусу, що має назву Delta. Як повідомляє "Дивогляд", про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

Пацієнтів із Дельтою госпіталізували до Олександрівської лікарні. Постраждалими є 66-річна жінка та 16-річний хлопець. Зараз їхній стан стабильний.

Відомо, що хворі нещодавно повернулися з Росії. Одразу ж по прибуттю в Україну їм зробили тест на коронавірус, який показав позитивний результат. 

"У нас є чотири лабораторії, які можуть проявляти новий штам, 2 приватних і 2 державних. У нас немає саме тестів, які виявляють індійський штам, тож ми звернулися до ВООЗ", – зазначив Данилов.

Щоб зменшити кількість захворювань та застререгти українців від небезпеки, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству розвитку громад і територій відкрити додаткові центри вакцинації в кожному районному центрі країни. Відомо, що у шести регіонах ще й досі немає жодного пункту, де жителі можуть зробити собі щеплення від COVID-19. 

Також нещодавно характерні для цього штаму мутації було виявлено у зразках 10 пацієнтів з Мінську. Фахівці намагаються якомога детальніше дослідити та передбачити появу нових варіантів у країні. Для цього вони регулярно проводять молекулярно-генетичний скринінг існуючих на сьогоднішній день варіантів SARs-CoV-2.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у 29 країнах виявлено новий штам COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ