Погане самопочуття

Головні симптоми коронавірусу змінилися – вчені

Shutterstock

Кашель більше не є головним показником COVID-19

Учені з Королівського коледжу Лондона повідомили, що головні симптоми коронавірусної хвороби тепер відрізняються від тих, які переважали на початку пандемії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mirror.

Проаналізувавши дані із найбільшого у Великій Британії проєкту трекінгу симптомів COVID-19, учені дійшли до висновку, що кашель більше не є основним показником хвороби.

Якщо раніше кашель зустрічався у 46% пацієнтів, то на сьогодні у хворих найчастіше зустрічаються такі симптоми:

  • Головний біль
  • Біль у горлі
  • Нежить
  • Підвищена температура

Учені зазначають, що багато людей можуть сприйняти це за сезонну застуду і, замість самоізоляції, продовжувати розповсюджувати інфекцію.

Причиною таких змін може бути поширення нового дельта-варіанта коронавірусу. Зокрема, у більшості молодих пацієнтів з легкими симптомами виявили індійський штам коронавірусу. Але варто врахувати, що у Британії, де проводилося дослідження, більша частина населення вже вакцинована і значна частка людей вже перехворіла коронавірусом щонайменше один раз.

Нагадаємо, раніш учені назвали симптом коронавірусу, який значно підвищує ризик смерті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ