Пандемія

Учені навчилися передбачати тяжкість перебігу коронавірусу на ранній стадії

Shutterstock

Медики можуть заздалегідь визначити, чи знадобиться пацієнту штучна вентиляція легень

Група вчених зі Швейцарії, Франції та Німеччини виявила, що кількість Т-лімфоцитів у крові пацієнта з коронавірусом є біомаркером, який може передбачити тяжкість перебігу хвороби ще на ранній стадії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mirage News.

Т-лімфоцити, які також називають Т-кілерами, належать до типу білих кров'яних тілець і є частиною ранньої імунної відповіді.

"Прогнозуючі біомаркери дуже корисні для прийняття рішень. Вони допомагають клініцистам надавати пацієнтам, які страждають від важких симптомів, найкращу допомогу. Наші висновки також дозволяють досліджувати нові методи лікування проти COVID-19", - розповів керівник дослідницької групи, професор Буркхард Бехер з Інституту експериментальної імунології Цюріхського університету.

Таким чином, ще на початку захворювання лікарі можуть спрогнозувати, чи знадобиться пацієнту штучна вентиляція легень і інтенсивна терапія.

Нагадаємо, нещодавно учені розповіли про ризики повторного зараження на коронавірус у молоді.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ