Діти з COVID-19

Лікарі назвали головний наслідок коронавірусу

Shutterstock

Затяжні симптоми і ускладнення мають три чверті пацієнтів

Китайські лікарі провели дослідження і виявили, які наслідки COVID-19 є найпоширенішими і найбільше впливають на життя людей. Результати роботи були опубліковані у журналі The Lancet.

Медики перевірили дані понад 1700 пацієнтів, виписаних із лікарні Цзінь Інь-Тань в Ухані з 7 січня по 29 травня, і виявили, що три чверті пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, мають затяжні симптоми і ускладнення,  спричинені  хворобою. Вказується, що в дослідженні брали участь лише ті, кому була потрібна госпіталізація, 75 % з них потребували додаткового кисню, але до апаратів ШВЛ їх не підключали.

Головним і найпоширенішим наслідком перенесеної хвороби виявилася підвищена стомлюваність чи м’язова слабкість. На це скаржилися 63% пацієнтів.

Читайте також: За якими симптомами можна визначити, яка у вас стадія коронавірусу – поради лікарів

У 26% людей з’явилися проблеми зі сном, а у 23% виникла тривожність або депресія.

Професор медицини Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Стівен Дікс, яки досліджує тривалі наслідки коронавірусу, зазначив, що отримані китайськими вченими показники виявилися більшими, ніж очікувалося. Він виділив три основні напрямки, з якими у подальшому доведеться боротися пацієнтам, які перехворіли COVID-19: проблеми з психічним здоров'ям, проблеми з легенями і проблеми з якістю життя у цілому.

Нагадаємо, раніше американські вчені повідомили, що коронавірус можуть віднести до хронічних хвороб.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ