Біль у животі

Чому коронавірус часто плутають зі звичайним розладом шлунку

Shutterstock

Симптоми COVID-19 можуть бути дуже підступними

Канадські вчені проаналізували низку медичних досліджень і виявили, що у 18% хворих на COVID-19 окрім інших симптомів спостерігаються розлади кишково-шлункового тракту.

Окрім того, у 16% пацієнтів є лише гастроентерологічні симптоми, такі як втрата апетиту, блювота, діарея, болі в шлунку. Результати огляду дослідників з Університету Альберти було опубліковано у журналі Abdominal Radiology.

Експерти вказують на потенційні ознаки, які можуть свідчити про зараження COVID-19 і на які рентгенологам слід звернути особливу увагу під час проведення дослідження черевної порожнини. На думку фахівців такі ознаки як запалення тонкої і товстої кишки, повітря в стінці кишківника (пневматоз) і перфорація кишківника (пневмоперитонеум) досить рідкісні і можуть вказувати на пацієнтів із запущеним захворюванням шлунково-кишкового тракту.

Наявність таких патологій може бути пов'язана з безліччю потенційних причин, і не обов'язково є ознакою інфікування COVID-19. Однак це може вказувати і на зараження коронавірусом в тому середовищі, де вірус особливо інтенсивний.

Раніше учені виявили сім груп симптомів, за якими можна відрізнити легку форму коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ