Коронавірус

Медики виявили новий симптом коронавірусу

Shutterstock

У деяких випадках він може зберігатися до 4-5 місяців після одужання

Американські вчені з Массачусетської лікарні загального профілю виявили новий симптом COVID-19, який спостерігався у їхніх пацієнтів. Про це повідомляється на порталі EurekAlert!.

У хворих були стійкі шкірні симптоми, які залишалися навіть після одужання аж на декілька місяців. Дослідники проаналізували близько тисячі таких випадків. У 90% пацієнтів зі шкірними проявами з’явилися висип і кропив’янка, які тривали в середньому тиждень (до 28 днів). Окрім того, у деяких хворих на коронавірус з’являлися папулосквамозні висипання у вигляді лускатих папул і бляшок (тривалість у середньому 20 днів, до 70 днів), а також набряки пальців ніг і рук, що нагадують симптоми обмороження (тривалість у середньому 10 днів, у рідкісних випадках — до 120 днів).

Учені зазначили, що COVID-19 може викликати раніше не відомі шкірні симптоми, особливо, на пальцях ніг. Вірус здатний провокувати тривалі запалення в організмі, впливаючи на стан різних органів. У цьому сенсі шкіра є індикатором патологічних процесів, які можуть тривати 4-5 місяців після одужання.

Раніше вчені виявили, що 82% хворих на коронавірус мають одну спільну особливість.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ