Підліток з MIS-c

"Мені здалося, що я вже помер": підліток переніс рідкісне ускладнення від коронавірусу і розповів про свої відчуття

фото із соцмереж

У деяких випадках цей синдром може призводити до смерті

Хоча вважається, що діти переносять коронавірусну інфекцію легше, ніж дорослі, все ж бувають випадки, які закінчуються значними ускладненнями або навіть смертю.

Підліток з американського міста Лаббок, штат Техас, у якого виникло рідкісне захворювання, спричинене коронавірусом, розповів, як боровся за своє життя. Про це пише The Mirror.

17-річний Закарія Арредондо захворів разом із кількома іншими членами родини у серпні. Спочатку у підлітка не було жодних симптомів хвороби, та через кілька тижнів йому різко стало зле і його довелося госпіталізувати.

У Закарії з’явилася висока температура (вище 39 градусів), лихоманка, блювота, діарея. Згодом у юнака розвинулася серцева недостатність. Лікарі діагностували у нього Синдром мультисистемного запалення у дітей (MIS-c). Цей синдром виявляють у дітей до 18 років зазвичай через 3 тижня після зараження. Він може вражати дітей навіть з легкою формою COVID-19, а іноді навіть призводить до смерті. На щастя, офіційно таких випадків поки було зафіксовано небагато.

"Я лежав там, і мені здавалося, що я падаю. У якийсь момент я подумав, що мертвий", - розповів хлопець. А його мама каже, що стан сина був настільки складним, що вона вважає справжнім чудом те, що він вижив.

"У нього було запалення у кожному органі. Усі вони були збільшені, тому серце зупинилося, бо серце не могло перекачувати кров", - розповіла мама.

Діти з MIS-C можуть мати лихоманку та різні симптоми, включаючи біль у животі (кишечнику), блювоту, діарею, біль у шиї, висип, залиті кров’ю очі або відчуття додаткової втоми. В Україні на сьогодні зафіксований один такий випадок.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ