Хворий

Учені виявили симптом, який дає змогу передбачити смерть від коронавірусу

Shutterstock

Визначено чинник, що збільшує ризик смерті у 2,5 раза

Група дослідників з Медичного коледжу Weill Cornell в Нью-Йорку визначила симптом, який дає змогу передбачити підвищений ризик смерті у хворих на COVID-19. Результати їхнього дослідження опубліковані у журналі Journal of the American College of Cardiology.

Виявилося, що люди, у яких є пошкодження правої частини серця значно, частіше помирають від ускладнень коронавірусу.

У дослідженні взяли участь 510 пацієнтів, хворих на коронавірус, яким провели ехокардіографію. Середній вік пацієнтів становив 64 роки, дві третини становили чоловіки. У 35 % добровольців була виявлена ​​дилатація правого шлуночка, тобто збільшення обсягу камери серця без зміни товщини серцевої стінки. У 15 % спостерігалася дисфункція шлуночка, який скорочувався значно нижче норми.

Пацієнти, у яких спостерігаються порушення в скорочувальній здатності правого шлуночка, в середньому в 2,5 раза частіше вмирають від ускладнень, спричинених коронавірусною інфекцією. При дилатації ризик смерті зростає в 1,43 раза. Правий шлуночок нагнітає кров в легені для насичення киснем, тому запалення, що зачіпають нижні відділи респіраторної системи, безпосередньо впливають на насосну функцію серця. Це відбувається за рахунок збільшення опору кровотоку.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили чинник, що підвищує ризик смерті від коронавірусу у 6 разів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ