Лікарі

Нічого спільного з грипом: інфекціоністка розповіла про три етапи розвитку COVID-19

Shutterstock

Професорка застерегла від неконтрольованого використання антибіотиків

Попри поширену думку про те, що коронавірус дуже схожий на грип, COVID-19 немає з ним нічого спільного ні щодо навантаження на систему охорони здоров'я, ані щодо наслідків для хворого. Про це під час брифінгу заявила інфекціоністка, доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська.

Лікарка зазначила, що коронавірусна інфекція — це тривале захворювання, розвиток якого можна поділити на три етапи:

  • Перший етап - це перший тиждень захворювання, коли хворі почуваються переважно практично здоровими. За словами Голубовської, у 80% хворих на цьому етапі хвороба, на щастя, закінчується.

Вона наголосила, що не потрібно одразу впадати в паніку, якщо виявили позитивний тест на COVID-19. Адже велика ймовірність, що ви чи ваші рідні потраплять у цих 80%.

"Проте все ж таки є від 10 до 30% випадків, коли захворювання переходить до другої фази. У першій фазі пацієнти з груп ризику повинні лише бути під наглядом. Вони повинні вчасно звертатися до лікаря, приймати різні загальнозміцнювальні вітаміни, вести нормальний спосіб життя, добре харчуватися і, хочу акцентувати, жодних антибактеріальних засобів, які дотепер люди і самі охочі приймати, й іноді колеги призначають. Жодні антибактеріальні або гормональні засоби пацієнту на цій стадії не потрібні", - підкреслила лікарка.

Раніше медики неодноразово попереджали про небезпеку неконтрольованого використання антибіотиків. Адже це може призвести до розвитку антибіотикорезистентності. І коли антибактеріальні ліки вам насправді знадобляться, вони вже не подіють на бактерії.

  • Найважча, друга, фаза розвитку хвороби починається з другого тижня - коли ураження органів і систем здійснюється імунною системою.

"Треба розуміти, ураження легень - це вірусіндуковане імунне ураження, і все наше лікування на цій стадії спрямовано на стримування цього "шторму" імунної системи проти свого ж організму. Дуже своєрідне захворювання. І триває ця фаза тиждень, два, іноді три. Захворювання дуже і дуже тривале. І в цій фазі ми вже застосовуємо всі методи лікування, визначені у наших нормативних документах. Ці хворі, тим більш тяжкі, перебувають у стаціонарі", - розповіла професорка.

  • Третя стадія розвитку хвороби — так званий постковідний синдром.

"На сьогодні у світі він дуже інтенсивно вивчається... Тому пацієнтам теж потрібно бути під якимось наглядом, згідно з нашими нормативними документами, вони можуть до місяця бути на лікарняному після перенесеної коронавірусної інфекції", - пояснила Голубовська.

Лікарка також наголосила на тому, що коронавірусна хвороба завдає дуже сильного навантаження на медичну систему країни.

Нагадаємо, раніше вчені пояснили, чому деякі симптоми COVID-19 можуть зберігатися понад пів року навіть після негативного тесту на вірус.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ