Хворі

Хворим із важкою формою COVID-19 може допомогти гормон сну

Shutterstock

Препарат позитивно впливає на хворих з різними легеневими захворюваннями

Американські вчені виявили, що на стан хворих із важкою формою коронавіруу може позитивно впливати мелатонін, який відомий як гормон сну. Результати дослідження опубліковані на сервері препринтів медичних наук medRxiv.

Після вивчення даних 800 пацієнтів, які були госпіталізовані і потребували кисневої підтримки, ьуло виявлено, що ті хворі, які мали високий рівень мелатоніну або отримували гормон додатково мали вищі шанси на виживання в реанімації і помирали приблизно у 10 разів рідше.

"Ми вивчили, як різні гормони і схожі на них речовини впливали на здоров’я пацієнтів, яким потрібна була штучна вентиляція легенів. Мелатонін значно підвищував шанси таких пацієнтів на одужання. Це було характерно як для носіїв COVID-19, так і для людей з іншими захворюваннями легенів", — зазначають атори дослідження.

Точні механізми дії мелатоніну на організм хворих учені поки не з’ясували. Дослідники вважають, що гормон сну може допомагати придушувати запалення.

Для того, щоб цей препарат можна було вносити до офіційних протоколів лікування мають бути проведені додаткові дослідження.

Нагадаємо, раніше вчені виявили виявили позитивний ефект нікотину при лікуванні хвороби Паркінсона, деменції та навіть COVID-19. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ