Цигарки

Виявлено позитивний ефект нікотину при лікуванні COVID-19 – дослідження

Shutterstock

Загальна статистика показує, що курці мають на 80% менше шансів заразитися коронавірусною інфекцією

Дослідники з різних країн світу виявили позитивний ефект нікотину при лікуванні хвороби Паркінсона, деменції та навіть COVID-19. Про це пише Daily Mail.

При хворобі Паркінсона речовина, відома як основний компонент цигарок, стимулює клітини, що продукують дофамін. Це полегшує боротьбу організму з дегенерацією рухів та розладів пам'яті. Виявлений ученими ефект став основою методики для нікотинового лікування, яке створює група з психофармакології в Університеті Ньюкасла.

Водночас у США знайшли підтвердження гіпотезі про те, що споживання нікотину зменшує втрату ваги пацієнтів, які страждають на паркінсонізм. Це пов'язано з тим, що нікотин сприяє виробленню кальцію, який надходить до кісткової тканини. Проте варто зазначити, що джерелом нікотину може бути не куріння, а споживання нікотиновмісних рослин, таких як помідори, перець та баклажани. За даними вчених, люди, які активно споживали ці овочі, мають на 30% менший ризик виявлення хвороби Паркінсона. 

Нікотин, імовірно, здатен захистити людей від коронавірусу. Такий висновок висловив грецький професор Константінос Фарсалінос. За заявою вченого, нікотин стимулює роботу рецепторів, відповідальних за функціонування імунної системи. Доказом його впливу на імунітет є те, що курці Китаю рідко потрапляють до лікарні. Загальна статистика показує, що курці мають на 80% менше шансів заразитися коронавірусною інфекцією. Проте це не доводить, що люди з цією звичкою переживуть коронавірус легше, ніж ті, хто не палить. 

Зараз науковці розглядають можливість використовувати в лікуванні коронавірусної інфекції пластир, що імітує нікотин. У Парижі, наприклад, 1500 медичних працівників проводять дослідження на виявлення ефективності нікотину для боротьби з COVID-19. 

Раніше учені виявили, що навіть легка форма коронавірусу може мати небезпечні наслідки. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ