Учені

Учені створили пристрій для самостійної діагностики раку

Shutterstock

Він працює як монітор для діабетиків

У Канаді інженери з університетів Макмастера та Брока створили пристрій для виявлення ракових пухлин, що працює, як монітори для діабетиків для виявлення рівня цукру в крові. Про це пише Science Daily.

"Прототип було створено для відстежування простатичних специфічних антигенів, проте технологію можна адаптувати і для вимірювання інших маркерів, як-от: рак або інші хронічні захворювання", – розповідають автори пристрою. 

На думку вчених, можливість отримувати таку інформацію вдома значно полегшила б життя пацієнтів та забезпечила б лікарів актуальною інформацією щодо перебігу терапії та стану здоров'я хворих – без зайвих затрат для системи охорони здоров'я та самого пацієнта. 

"Це ще один крок для дійсно персоналізованої медицини. Ми відходимо від централізованого обладнання для такого тестування. Він зробить моніторинг більш доступним та скоротить кількість необхідних візитів пацієнтам лікарні для збору крові", – розповідає Лейла Солеймані, біоінженерка та керівниця проєктів. 

Проте винахід повинен пройти більш масштабні дослідження та отримати дозвіл від влади для масового запуску. 

Раніше стало відомо, яка група крові зменшує ризик серцево-судинних хвороб. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ