Дослідники

Дослідники створили спрей-вакцину від коронавірусу та грипу

Shutterstock

Найближчими місяцями він почне тестуватися на людях

У Гонконзькому університеті розробили носовий спрей, що вміщує вакцину одночасно від звичайного грипу та COVID-19. Впродовж наступних місяців його планують почати випробовувати на людях. Про це пише Nature microbiology.

На думку вчених, спрей допоможе знищувати віруси, зокрема, COVID-19, одразу в носі – звідти зазвичай вони потрапляють до організму. 

Якщо імунізація від грипу за допомогою назальних спреєв вже відома, то новий препарат має, як сподіваються науковці, також забезпечити захист від коронавірусу. 

Завдяки випробуванням на сирійських хом'яках китайські вчені з Гонконгу з'ясували, що певні препарати, що використовують для лікування інфекційних захворювань, ефективні для подолання симптомів коронавірусу. 

Спочатку для клінічних досліджень спрею планують залучити близько 100 людей. Під час тестування китайські вчені будуть досліджувати безпечність вакцини, а також оптимальну дозу для кожної людини. Дослідники вже надіслали в США патент на виготовлення даної вакцини. 

Раніше стало відомо, скільки коронавірус може жити на шкірі. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ