Ліки

Статки на хворобі: аптеки продавали гомеопатичний засіб під виглядом ліків від COVID-19

Shutterstock

Нині мережа "Аптекар" має виплатити штраф

Українську мережу "Аптекар" змусили виплатити штраф у 30 тисяч гривень, оскільки в аптеках виробляли та поширювали фейковий препарат проти коронавірусу з промовистою назвою "Антикоронавірус". Як виявилося, "ліки" з'явилися ще у березні. Про це повідомив Антимонопольний комітет України, що одразу взявся за розслідування.

Наразі ефективних препаратів проти COVID-19 не існує. Нові препарати перебувають тільки на етапах дослідження. Однак фейків розвелося чимало. "Антикоронавірус" виявився звичайним гомеопатичним засобом на основі лікарських рослин та настоянок. У мережі аптек його продавали по 55 грн за упаковку.

За даними опитування, 76,8% людей, що придбали "Антикоронавірус", говорять про враження, ніби препарат має лікувальні властивості. 

"Звісно, це була свідомий обман людей. Звісно, ми ухвалили рішення про покарання компанії. Грошовий штраф – 30 000 грн. І зіпсована репутація",– повідомив голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

Раніше учені визначили основний спосіб поширення коронавірусу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ