Коронавірус

Учені визначили головний спосіб поширення коронавірусу

Shutterstock

Хворий є найбільш небезпечним за день до перших симптомів

Учені з Медичного центру Монтефіоре, лікарні Пенсільванського університету та кількох інших центрів охорони здоров'я США визначили головний спосіб поширення інфекції COVID-19. Про це повідомляється в статті в журналі Annals of Internal Medicine.

За даними дослідників, коронавірус поширюється головним чином через повітряні аерозолі, а не через поверхні.

Учені вивчили низку наукових робіт щодо факторів передачі SARS-CoV-2, опублікованих у науковому журналі в період з січня до вересня 2020 року. Виявилося, що, хоча в деяких статтях вказується, що вірусні частинки можуть виживати кілька годин на поверхнях, в реальності вірусна РНК в навколишньому середовищі трапляються рідко. Ключовими факторами зараження є близькість до інфікованих людей і погана вентиляція.

Таким чином, соціальне дистанціювання і активна вентиляція є найбільш ефективними способами стримування поширення пандемії.

Науковці також дослідили питання передачі вірусу від тварин до людей. Кішки та тхори можуть заражатися та передавати COVID-19 один одному, але на сьогодні випадків передачі людям не було зафіксовано; норки передають вірус не лише один одному, а й людям.

У ході дослідження також виявилося, що найчастіше вірус передається від людей з ранньою стадією зараження. Кількість вірусних частинок SARS-CoV-2 сягає піку в організмі приблизно за день до появи симптомів і знижується впродовж тижня після прояву захворювання.

Більшість заражених людей не поширюють вірус, однак деякі хворі є основними переносниками, інфікуючи одразу багатьох інших. Таких людей називають суперпоширювачами.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як відрізнити коронавірус від застуди та інших поширених хвороб.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ