Що з'їсти, щоб схуднути: найпопулярніші дієти-2020

З кожним роком кількість людей, які постійно дотримуються якогось режиму харчування, зростає

Міжнародна рада з питань харчової інформації (IFIC) опублікувала свій щорічний звіт, у якому назвала найпопулярніші дієти 2020 року.

Проаналізувавши дані понад мільйона американців, дослідники виявили, що вони їдять, п’ють і найчастіше купують у магазинах.

З'ясувалося, що за останній рік кількість людей, які дотримуються якоїсь конкретної дієти, зросла на 5% і тепер становить 43% американців. Лідирують 4 особливі дієти:

  • Інтервальне голодування: його дотримуються 10% американців. Ця дієта передбачає, що людина дотримується певного режиму харчування. Найчастіше це 16/8, тобто 16 годин на добу треба утримуватися від їжі, а решту 8 можна вживати що завгодно.

Інтервальне голодування
Інтервальне голодування
Фото: intermountainhealthcare.org

Раніше "Дивогляд 5.UA писав", що учені довели користь такого способу харчування для всього організму.

  • Чисте харчування: 9%. Це нова дієта, яка дедалі швидше набирає популярності у світі. Чистота їжі передбачає, що продукти мають бути натуральними і не обробленими, без рафінованого цукру та насичених жирів.

Здорова їжа
Здорова їжа
Фото: nbcnews.com

Адепти такого харчування впевнені, що воно здатне очистити тіло і мозок і сприяє схудненню завдяки вживанню великої кількості свіжих овочів, фруктів та клітковини. Однак науково його користь поки недоведена. На противагу, дехто вважає, що велика кількість "чистих" необроблених продуктів може призвести до розладів травлення.

  • Кето-дієта: 8%. Цей спосіб харчування передбачає, що в раціоні має бути 80% жирів, 15% білка і 5% вуглеводів. Ця дієта була надзвичайно популярна останніми роками, однак зараз почала втрачати свої позиції.

Їжа
Їжа
Фото: myaliat.com

Її мета – досягти стану кетозу, або вуглеводного голодування. У цьому стані жири вилучаються із запасів організму, переробляються на вільні жирні кислоти, а потім на кето-тіла. Саме ці кето-тіла організм використовує замість вуглеводів. Щоб обмін речовин досяг стану кетозу, рівень глюкози в крові повинен знизитися до мінімальних показників і протриматися в такому стані не менш як 2 доби.

  • Низьковуглеводна дієта: 7%. Це одна із найпопулярніших дієт для тих, хто хоче схуднути. Основною відмінністю низьковуглеводної дієти від інших схожих систем харчування є те, що її можна дотримуватися досить тривалий час – на противагу кетогенній, якої можна дотримуватися не більше 2-3 місяців. Вона передбачає, що людина вживатиме менш як 60 грамів вуглеводів на день.

Дієта
Дієта
Фото: dietdoctor.com

Один із дослідників IFIC Алі Вебстер звертає увагу на те, що у переліку найпопулярніших систем харчування немає середземноморської та інших класичних дієт, які раніше довели свою ефективність і користь для здоров’я. Вони здатні в буквальному сенсі продовжувати життя і відмова від них є небезпечним трендом, вважає Вебстер.

У той же час, за словами експерта, зростання популярності інтервального голодування і чистого харчування можна пояснити тим, що вони не мають чіткого обмеження і кожен сам вирішувати, що і коли їсти. Люди можуть адаптувати ці правила харчування під свої потреби, а не підганяти своє життя під чужий набір правил.

Зараз сформувалося багато правил здорового харчування. Але, виявляється, не всі вони однаково корисні. Нещодавно "Дивогляд 5.UA" публікував статтю британського генетика, який розвіяв популярні міфи про правильну здорову їжу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше