Хвороба серця

Яка група крові зменшує ризик серцево-судинних хвороб – дослідження

Shutterstock

Науковці виконали масштабне вивчення груп крові

Дослідники з медичного центру Гронінгена, що в Нідерландах, вважають, що лікарі мають враховувати групу крові під час оцінки ризиків для здоров'я хворого. Про це пише Medical news today.

Науковці виявили це завдяки метааналізу праці, яка розповідає про серцево-судинні хвороби, зокрема серцевий напад та серцеву недостатність. Дані гадають  інформацію про понад 1,3 млн дорослих осіб.  

Група виокремила 771 113 осіб, у яких була не перша група крові, та 519 743 людини з першою групою крові. Серед людей з не першою групою крові 1,5% (11 437) мали коронарний напад або синдром – порівняно з 1,4% (7 220) людей з першою групою крові.

В аналізі загальних серцево-судинних ускладнень науковці виділили 708 276 осіб з не першою групою крові та 476 868 осіб з першою групою крові. Серед людей з не першою групою крові 2,5% (17 449) мали серцево-судинні ускладнення – порівняно з 2,3% (10 916) у першої групи крові.

"Виявилося, що не перша група крові пов'язана на 9% з підвищенням ризику коронарного синдрому і 9% - з підвищенням ризику серцево-судинних захворювань, особливо інфаркту міокарда", – повідомили лікарі. 

За словами вчених, люди з не першою групою крові частіше мають вищу концентрацію протеїну – фактор фон Вілебранда. Крім цього, у людей з не першою групою крові частіше вищий рівень холестерину – один з відомих факторів ризику серцево-судинних хвороб. 

Раніше учені розповіли, як секс допомагає відновитися після серцевого нападу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ