Що потрібно знати про миття рук: 5 основних запитань та відповідей

Миття рук перетворилося з простої поради на абсолютну необхідність із появою пандемії коронавірусу у світі. Ця звичка, що займає менше хвилини часу, може врятувати вам життя та зекономити гроші на ліках

До Всесвітнього дня миття рук Дивогляд зібрав головні запитання та відповіді щодо цієї теми, аби ви знали точно, як правильно це робити. 

Як довго треба мити руки?

Миття рук
Миття рук
Фото: Shutterstock

Намилювати руки потрібно мінімум 20 секунд. Лікарям або людям, що постійно контактують з іншими, мити руки варто довше та ретельніше.

Чим потрібно витирати руки?

Рушник для рук
Рушник для рук
Фото: Shutterstock

Відмовтеся від використання бавовняних рушників у громадських місцях. Краще використовувати одноразові рушники. Уникайте автоматичних сушарок у громадських місцях. Закручуйте кран не вимитою рукою, а рушником. Вдома заведіть для кожного члена родини індивідуальний рушник, який потрібно прати двічі на тиждень. 

Як часто потрібно мити руки?

Миття рук
Миття рук
Фото: Shutterstock

Лікарі рекомендують мити руки хоча б п'ять разів на день. Також це питання багато в чому залежить і від діяльності людини та її звичок. Обов'язково мити руки перед кожним прийомом їжі та після походу туалет, перед доторком до обличчя та після прогулянки. Якщо у людини чутлива шкіра, варто зволожувати її кремом. 

Як правильно користуватися антисептиком? 

Антисептик
Антисептик
Фото: Shutterstock

Обирайте антисептичний засіб на основі спирту. Наносити його потрібно приблизно п'ятьма натисканнями на відстані 20 сантиметрів від долоні. Потріть долоні, тильний бік долонь та між пальцями. Якщо є можливість помити руки під проточною водою, краще використати її. 

Чи справді необхідно дезінфікувати смартфон та ноутбук?

Дезінфекція смартфона
Дезінфекція смартфона
Фото: Shutterstock

Лікарі зазначають, що дезінфікувати девайси – необхідність. Для них потрібно придбати спиртові антисептики. Нанесіть його на серветку і якісно протріть всі поверхні. Краще робити це хоча б раз на день. 

Раніше стало відомо, що в Україні створять перший електронний антисептик. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше