Коронавірус

Учені виявили, що навіть легка форма коронавірусу може мати небезпечні наслідки

Shutterstock

Над масштабним дослідженням працювало близько 60 вчених

Бразильська група вчених дійшла висновку, що навіть легка форма коронавірусу може нести за собою негативні наслідки для організму людини. Зокрема, йдеться про зростання ризиків розвитку хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Про це пише medRxiv.

Над дослідженням працювали понад 60 вчених з Університету Сан-Паулу, Університету Ріо-де-Жанейро і Національної лабораторії біологічних наук Бразилії.

За даними науковців, інфекція провокує смерть нейронів у корі головного мозку. Причому це стосується навіть тих людей, які перенесли хворобу в легкій формі. І ймовірно, навіть у тих, хто не мав виражених симптомів і не звертався до лікаря.

Причина смерті нейронів у головному мозку – низький рівень насичення крові киснем. До цього часу науковці не розглядали наслідки коронавірусної хвороби у такому контексті і не думали, що нейрони в корі головного мозку також можуть зазнавати змін. 

Також учені слідкували за групою пацієнтів, в яких коронавірус протікав у легкій формі. Вони зазначили, що інфекція таки вражає астроцити — клітини, які відповідають за насичення нейронів і відповідають за зв'язки між ними.

Під час пошкодження астроцитів у корі головного мозку відбуваються зміни, що призводять до атрофії його ділянок. Наприклад, це може виявлятися у зміні настрою. 

У пацієнтів спостерігалися такі симптоми навіть за кілька місяців після одужання від коронавірусу. Зазвичай вони акцентували увагу на наступних симптомах: 

  • регулярні головні болі;
  • погіршення пам'яті;
  • сонливість;
  • втрату нюху і смаку;
  • судоми.

Науковці занепокоєні таким списком симптомів у пацієнтів, що мали легку форму вірусу. Атрофія деяких ділянок мозку – ризик до розвитку хвороби Альцгеймера, Паркінсона та навіть шизофренії. 

Раніше учені визначили, скільки зберігається імунітет після перенесеного коронавірусу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ