Чхання

Чому стримувати чхання небезпечно для життя – дослідження

Shutterstock

Під час чхання повітря рухається зі швидкістю 120 метрів на секунду

Науковці дізналися, що затискати ніс та рот під час чхання особливо небезпечно. Дане дослідження вони опублікували в журналі BMJ Case Reports.

Під час чхання повітря виходить з носових пазух зі швидкістю 120 метрів на секунду. Завдяки цьому утворюється тиск на внутрішні стінки пазух у понад 100 міліметрів ртутного стовпчика. Проте якщо людина закриває ніс під час чхання, тоді цей потік повітря розподіляє тиск по носогорлу та Євстахієвій трубі.

Саме підвищений тиск може призвести до пошкодження внутрішнього вуха, барабанної перетинки та кровоносних судин. Також тиск призводить й до інших наслідків – болю в голові, наприклад. Крім цього, всі мікроби, від яких організм прагне позбутися, залишаються всередині через стримування. 

У Великобританії лікарі зафіксували навіть випадок розриву стінки стравоходу у чоловіка, який збирався чхнути, але спробував стриматися, для чого затиснув ніс рукою.

Раніше дерматолог розповіла про маловідому небезпеку гель-манікюру для здоров'я. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ