Тканинна маска

Учені з'ясували, наскільки ефективні багаторазові маски

Shutterstock

За словами науковців, важливо правильно її прати, аби та захищала від інфікування

Австралійські вчені провели дослідження і виявили, наскільки тканинні маски ефективні у порівнянні зі стандартними. Про це пише The BMJ.

За словами науковців, ефективність тканинних масок близька до ефективності хірургічних лише за умови, якщо їх регулярно прати при температурі 60 градусів. 

Вони також проаналізували дослідження, проведене ще у 2015 році. У ньому автори фокусувалися на методах прання масок медичними працівниками. 

Як виявилося, медики, які регулярно перуть маску при високій температурі, мають низький рівень зараження. Проте ті, хто робив це руками, мали вдвічі вищий ризик зараження грипом, риновірусами та сезонними коронавірусами, ніж ті, хто використовував хірургічні маски. 

За даними вчених, ризик забруднення масок і інфікування у медиків набагато вищий за звичайних людей. Проте вони радять кожному регулярно брати тканинну маску задля профілактики інфекції. 

Раніше стало відомо, cкільки коронавірус може жити на шкірі. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ