Коронавірус

Повторне зараження коронавірусом може бути більш небезпечним – учені

Shutterstock

Такі випадки можуть становити загрозу для розробки вакцини

Учені з Університету Невади і інших наукових організацій США підтвердили, що при повторному зараженні COVID-19 перебіг хвороби важчий. Результати дослідження опубліковані у журналі The Lancet Infectious Diseases.

У статті дослідники описали випадок повторного зараження коронавірусом 25-річного чоловіка з Невади. Він заразився двома різними видами SARS-CoV-2 протягом 48 днів. При цьому другий випадок, на відміну від першого, потребував госпіталізації і використання кисневої підтримки. Подібні випадки траплялися у багатьох країнах світу.

На думку вчених, вдруге пацієнт міг зазнати впливу високої дози вірусу, що викликало більш гостру реакцію. Згідно з іншими гіпотезами, чоловік постраждав від більш вірулентного штаму SARS-CoV-2, або сталося антитілозалежне посилення інфекції, коли антитіла, що виробляються організмом, погіршують наслідки від повторного зараження.

Зазначається, що для заходів розробки вакцини проти COVID-19 повторні зараження становлять значну загрозу. Однак поки що у процентному співвідношенні такі випадки виявляються не дуже часто.

Раніше вчені виявили, що коронавірус може передаватися на відстані понад 1,5 метра. А 86% хворих не мають типових симптомів, притаманних  COVID-19. Окрім того, українські медики відзначили, що останнім часом до лікарень почало потрапляти більше молодих пацієнтів із важким перебігом хвороби.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ