Хворі

Молодь почала переносити коронавірус у більш важкій формі –  головний лікар столичної лікарні

Shutterstock

Останнім часом стало помітно, що "хвороба омолодилася"

Молоді люди почали частіше переносити коронавірусну хворобу у важкій формі. Про це розповіла головна лікарка столичної клінічної лікарні №4 Тетяна Мостепан, пише "Обозреватель".

За словами медика, останнім часом стало помітно, що "хвороба омолодилася", адже раніше вважалося, що молодь переносить COVID-19 у більш легкій формі.

Мостепан підкреслила, що люди молодшого віку із сильним імунітетом дійсно мають легший перебіг хвороби. У групі ризику, за її словами, люди з супутніми хронічними захворюваннями у  кардіології, онкології, з цукровим діабетом і ожирінням.

Причиною збільшення кількості  важких хворих серед молоді лікарка назвала несвоєчасне звернення до сімейного лікаря.

"Починають лікуватися вдома з Інтернетом, призначати самі собі нереальну антибактеріальну терапію, якісь ліки. Але я хочу, щоб всі зрозуміли: кожна таблетка має свою побічну дію. Кожне лікування має свої наслідки. І саме таких хворих ми сьогодні бачимо - самі лікуються вдома, а потім ми боремося не тільки з коронавірусною хворобою і з її ускладненнями, а ми ще боремося з ускладненнями, які вони отримали, приймаючи неконтрольовану терапію", - зазначила вона, закликавши всіх звертатися до лікаря за перших симптомів захворювання.

Раніше вчені виявили, що коронавірус може передаватися на відстані понад 1,5 метра. А 86% хворих не мають типових симптомів, притаманних  COVID-19.

Станом на 15 жовтня в Україні зареєстровано 281 239 випадків зараження COVID-19, 5302 людини померли.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ