Учені виявили, що коронавірус може передаватися на відстані понад 1,5 м

Shutterstock

Особливо у закритих приміщеннях

Коронавірусом можна заразитися, навіть перебуваючи на відстані понад 1,5 м від хворого. Про це йдеться у звіті Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC).

У документі вказано, що на сьогодні вже є кілька досліджень, які вказують на випадки, коли люди з COVID-19 заражали інших, які перебували на відстані понад 1,5 м. Окрім того, зафіксовані випадки коли люди інфікувалися у приміщенні вже після того, як хворий вийшов.

Більшість із цих випадків стосуються закритих приміщень із поганою вентиляцією повітря, де люди часто займалися справами, що передбачають активне дихання. Наприклад, заняття спортом чи співи.

При цьому, загальні рекомендації щодо протидії поширенню COVID-19 залишилися незмінними: людям варто дотримуватися дистанції 1,5 м, надягати захисну маску так, щоб вона закривала рот і ніс, а також дотримуватися правил гігієни — ретельно мити руки з милом, використовувати антисептик та не торкатися брудними руками обличчя.

Нагадаємо, наприкінці вересня вчені визначили, що коронавірус поширюється переважно через повітряні аерозолі, а не через поверхні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ